Класичний танець

Класика

Класичний танець – основа хореографії. На цьому уроці осягаються тонкощі балетного мистецтва. Це велика гармонія поєднання рухів з класичною музикою.

Ніжні лінії, легкі повітряні стрибки і нерухомі чіткі стійки покликані розкривати на сцені внутрішній вогонь танцюриста у вільному тілі.

Термін «класичний танець» широко використовується в балетному світі, і має на увазі певний вид хореографічної пластики. В основі хореографії кожного стилю присутні елементи класики. Адже всі нові течії тим чи іншим способом пов’язані з традиційним хореографічним спадщиною. Балет протягом століть виробив систему підготовки танцюристів, яка використовується у всіх напрямках. Тому навіть якщо танцюрист згодом планує спеціалізуватися в танці модерн або шоу-балеті, починати слід все ж з класики.

Класика увазі відмінну фізичну витривалість танцюриста, виворотність ніг, гнучкість і стійкість, вільне володіння тілом. Рухи в класиці покликані зробити тіло дисциплінованим, гнучким і рухливим.

Неодмінні умови класичного танцю: виворотність ніг, великий танцювальний крок, гнучкість, стійкість, обертання, легкий високий стрибок, вільне і пластичне володіння руками, чітка координація рухів, витривалість і сила.

Заняття класичним танцем дивним чином впливають на внутрішній стан і мировозрение. Завдяки правильній навантаженні, фігура стає стрункішою, а в рухах з’являється легкість і благородство.

На уроках увагу в першу чергу приділяється постановці корпусу, розвитку гнучкості, зміцненню та розтяжці м’язів, еластичності зв’язок, витривалості та координації рухів.

Класична балетна підготовка є найбільш ефективною системою для становлення танцюриста. Вона закладає необхідну фізичну базу, яка в подальшому дозволяє освоїти практично будь танцювальні напрямки.