Джаз як напрямок

Джаз.

Два абсолютно різних танцювальних напрямки: модерн і джаз злилися в один бурхливий потік природного, граціозного і сучасного танцю. Так народився модерн-джаз – танець, який привертає контрастним поєднанням «чорного» джазу і «білої» класики. Джазова хореографія, що виникла з імпровізацій ритуальних танців африканських народів, розвивалася наперекір класичному балету. Джаз легко і невимушено долав умовності класики. Цей стиль танцю був створений на початку XX века.Огромний досвід минулого, поєднується c новими та неординарними ідеямі.Орігінальная забарвленість звичних рухів і незвичність переплетення джазової та бальної школи, відкриває нові грані танца.Современний джаз видозмінився, увібравши в себе елементи: хіп-хоп , брейка, фанку.
А модерн – цей авангард балетного танцювального мистецтва – став свого роду епатажем, який шокує звичний погляд глядача ламаними рухами і немислимими акробатичними фігурами. Модерн розвинувся всупереч класичному балету, у ньому танцюристи прагнули вийти за рамки Наскучили классікі.Модерн – це навіть якийсь епатаж, шокуючий звичний погляд зрітеля.Яркім прикладом тому служать постановки відомих класичних балетів в стилі модерн, що мають дуже мало спільного з традиційними балетними постановками. Провідними представниками цього стилю є Доріс Хамфрі, Чарлз Вейдман, Мері Вигман, Ханья Хольм, Хосе Лимон, Лестер Хортон, Ерік Хоукінс, Ганна Соколоф, Лой Фуллер, Марта Грем, Айседора Дункан, Рут Сен-Дені, Тед Шоун.Ломание руху тіла, ефектні кидання на підлогу, немислимі акробатичні фігури і навіть якісь оптичні спецефекти – танець повністю залежить від фантазії хореографа.
Стилі джаз і модерн мають спільне риси і деколи грань між ними ледь помітна, але якщо модерн бере свій початок з балету, то джаз скоріше з різноманітних форм танцю. Різноманіття виразних елементів танцю джаз-модерн робить його значно більш демократичним і дозволяє успішно виступати людям, пластично обдарованим, але почав танцювати вже дорослими і не володіють достатніми даними для класичного балету.
В даний час Джаз-Модерн: найбільш інтригуючий, емоційний і неоднозначний танець, так званого, класического напрямки. Це не просто сила, імпульс, координація, гнучкість і спритність. Джаз-модерн – це стан душі, енергетика, пристрасть, любов, філософія, пізнання самого себе і навколишнього світу через танець.

Більшість західних зірок вивчають цей напрям як основу хореографії і широко використовують в постановках своїх шоу і кліпів. На уроках джаз-модерну використовується хореографія різних напрямків сучасного танцю, тому на заняттях вивчаються також такі стилі, як рор-dance, фанк, ліричний джаз та основи імпровізації.

У цьому стилі можна побачити і класичні балетні па, і модерні ламані руху, і хіп-хоповскіе стрибки, і латиноамериканські «хвилі», і акробатичні трюки з брейка. Але все це не виглядає набором запозичених рухів. Навпаки, незважаючи на те, що модерн-джаз поєднує в собі протилежності, цей танець виглядає гармонійно, всі рухи зливаються в одну пластичну й енергійну композицію, висловлюючи внутрішній світ танцюриста.

Танець у стилі модерн-джаз володіє багатим набором виразних засобів, що робить його вільним і яскравим видовищем і відкриває безмежні можливості для танцюриста. Ні балетні техніки, ні джазові імпровізації не обмежують виконавця якимись строгими стандартними рамками – тільки політ фантазії і сильні, пластичні рухи. Модерн-джаз називають одним з найбільш вимогливих танців у світі, адже для його виконання недостатньо вивчити техніки, зв’язки і елементи танцю, а потрібно зібрати в одне ціле витривалість, силу, ясний розум і творчість.

Невід’ємна частина танцю – імпровізація. Вона буквально пронизує все, де є модерн-джаз. Експресія і ритм джазу разом з пластикою класики і чуттєвістю модерну народжують неординарні композиції, які йдуть з глибини душі танцюриста. Якщо танець хочеться виконати босоніж – будь ласка, без музики – і це можливо. Повна свобода в тому, що стосується особистих емоцій виконавця. Чи не тому модерн-джаз називають іноді танцем для неординарних особистостей?