Контемп танець душі

Контемп

Контемп часто називають танцем душі. І не дивно, адже саме даний напрямок хореографії дозволяє не просто виконувати танцювальні па, а й «говорити» за допомогою тіла

Контемпорарі денс (contemporary dance) – дослівно означає «сучасний танець». На сьогоднішній день контемпорарі є одним з найпопулярніших танцювальних напрямків сучасної хореографії у світі. Що, загалом-то, зовсім не дивно, адже цей танець, що отримало у російськомовному варіанті лаконічну назву «контемп», є дуже чуттєвим, емоційним, пластичним і ефектним.

Історія виникнення танцю

Багато джерел стверджують, що народження контемпа, як танцювального напрямку, стався на заході ще в 50-х роках минулого сторіччя. Однак, якщо заглибитися в історію виникнення контемпорарі денс, стає ясно, що назвати конкретну дату і місце, де вперше станцювали даний танець, неможливо. Згідно з одними джерелами батьківщиною контемпа є Америка, інші називають Центральну Європу. Існують навіть думка, що прабатьками контемпа стали східні техніки (йога, тай цзи та ін.), А значить, з’явилося дане танцювальний напрямок на Сході.

Однак, де б територіально не знаходились першоджерела контемпа, у сучасному світі його танцюють повсюдно. А в хореографії самого танцю зустрічаються елементи як західних танцювальних напрямків (модерн, джаз, естрадні та народні танці, класичний балет), так і східних технік і культур (йога, елементи бойових мистецтв). Однією ж з головних ідей контемпа є можливість танцюриста відійти від класичних догм хореографії і виразити себе за допомогою «вільного» танцю.

На сьогоднішній день, контемп є одним з найбільш популярних танцювальних напрямків у світі. Проводяться різноманітні конкурси, змагання, чемпіонати, як на регіональному, так і на міжнародному рівнях. Даний напрямок активно викладається в танцювальних школах. Постановки в стилі контемп зривають овації на численних танцювальних шоу в усьому світі.

Що таке контемп?

Контемп називають по-різному. Хтось асоціює даний напрямок з душевним розмовою, хтось – з театром, хтось – з пластичною формою вираження внутрішнього світу танцюриста. Всі ці думки дійсно можуть повністю охарактеризувати контемпорарі денс. Адже даний напрямок, в першу чергу передбачає вираження своїх почуттів та емоцій за допомогою танцю.

У контемп дуже велику роль грає зв’язок між внутрішнім станом танцюриста і відображенням його в танці. «Правильний» танець у стилі контемпорарі – це не стільки технічність і чіткість хореографії, скільки відповідність рухів тіла світовідчуттям танцюриста, вміння донести інформаційне (душевне) послання до глядача.

Особливості танцю

Контемп може бути виконаний відразу в декількох техніках:

Вертикальний контемп (танець в положенні стоячи)
Партер (танець на підлозі)
У парі (танець з партнером)
Більша увага в контепмпе приділяється тренуванню дихання. За цей аспект танцю «відповідають» східні техніки, використовувані в даному напрямку. Дихання в контемп – помічник в русі, енергетичний посил, що переходить у руху тіла.

Також зі східних практик запозичені методи тренування координації, рівноваги, «перетікання» тіла з одного положення в інше. Якщо в класичній хореографії багато елементів виконуються за рахунок сили м’язів, то в контемп ті ж елементи часто реалізуються завдяки використанню прийомів зі східних технік (наприклад, довге стояння на полупальцах).

Ще одним особливим моментом, який вирізняє контемп від інших танцювальних напрямків, є його орієнтація «всередину». Це не тільки дозволяє танцюристу глибше виражати свої емоції, але і відображається на унікальність деяких рухів у поставках. Так, наприклад, при всій візуальної легкості танцю, практично всі па танцюрист виконує, як би переборюючи земне тяжіння, тобто головним акцентом в русі є не висхідна частина, а спадна.

Із сучасних західних напрямків танцю, контемп у свою чергу запозичив не тільки багато окремі елементи, але й загальну театральність, а також побудова логіки і малюнка танцю. Це передбачає, що в кожній новій постановці, обов’язково повинна бути розказана маленька історія, будь то конкретну подію, явище чи емоція, зі своєю зав’язкою, смисловий частиною і кульмінацією.